Luktdosor
2020-10-30
830144
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LUKTDOSOR, 2 st, silver, 1 dosa av Claes Christian Carlén, Borås, 1859, diameter 35 mm, 1 dosa märkt med stämplar , "OA, 1851, 13 1/4", diameter 40 mm, total vikt 34 g
1 stift saknas till dosans lock, smärre bucklor, några repor