Robert Busck,
2020-10-26
829953
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ROBERT BUSCK, bordslampa, Tenn & Metallförädlings AB, jugend, 1910-tal, dekor av djävulsfigur och orm, ristad signatur R. Busck och stämpelmärkt Metallförädling AB, med vit tygskärm, höjd 45 cm
Omarbetad från kanna, smärre slitage, ej funktionstestad