Vinglas
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINGLAS, 14 st., böhmiska, 1820/30-tal, höjd ca 14,5 cm
Proveniens: Såldes vid en auktion med inventarier från Kungliga Hovstallet efter Gustaf V:s död 1950, har enligt uppgift tillhört Oscar I
Enstaka nagg, bruks och åldersrelaterat slitage
829464
2020-10-26