Christian Dell bordslampa
2020-10-21
829438
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
CHRISTIAN DELL, modellnummer 6751, Kaiser Idell Leuchten 1955, ursprungligen formgiven under Dells tid vid Bauhaus under 1930-talet, stomme i massiv mässing, höjd ca 43 cm
Bucklor i skärm, senare elkabel, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen