Bordslampa omkring 1900
2020-10-22
829175
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BORDSLAMPA, omkring 1900, porslin, svartglaserad, polykrom dekor av drake, metallfattning, oljehus i glas, total höjd inkl sockel ca 52 cm
PROVENIENS: Stopalo
Omarbetad, ytskador, klippt el, lagning på locket.