Georg Jensen skål
2020-10-24
828609
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GEORG JENSEN, skål, silver, modell 42, daterad 1918, med "hänkel", höjd ca 7 cm, vikt ca 110 g
En bristning i hänkeln, bruks och åldersrelaterat slitage