Hattar hattask handskar
Klubbat för:
1 000 SEK
1 500 SEK
HATTAR, HATTASK, MUFF, HANDSKAR, 8 dlr., 1900-talets början, bland annat från Sidenhuset, Stockholm
PROVENIENS: En Chapeau-claque (Max Eckard, Berlin) enligt uppgift från Josef Sachs (1872-1949), NK:s grundare
Åldersrelaterat slitage
828052
2020-10-20