Tostrup emaljerat silver
2020-10-19
827685
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
JACOB TOSTRUP, fat, bestick, 12 dlr, förgyllt silver, dekor i röd emalj, Norge, fatens diameter ca 15 cm, total vikt ca 987 g
Bortnött förgyllning, enstaka emaljskador