Tekannor
2020-10-26
827018
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TEKANNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor av figurscener, höjd 15,5 cm.
Nagg på ena locket, mindre tillverkningsdefekter.