Bordslampa 1900-talets andra hälft
2020-10-15
826658
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, patinerad brons, kvinna i draperad klänning med urna i hand, bladkrans med tre ljuskällor, marmorsockel, höjd 55 cm.
Slitage och fläckar, ej funktionstestad.