Bröllopskimono
2020-11-07
826315
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BRÖLLOPSKIMONO, Hayashi kimono, Japan, 1900-talet första hälft, siden med broderi av tranor och gröna blad, rött foder, pappersetikettmärkt, rygglängd 175 cm.
Hayashi Kimono är ett Tokyoföretag som grundades 1913.
Bruksslitage, ställvis hårt, fläckar.