Skålar Kina
2020-10-16
824976
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKÅLAR, Kina och Japan, (8) 2 skålar 1800/1900-tal, 2 skålar 1900-tal samt 2 skålar möjligen Japan 1900-tal, 2 skedar, höjd ca 5-6 cm, största diameter 16 cm
En av de röda skålarna med kantnagg, slitage