Takampel gustaviansk stil
2020-10-24
824546
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKAMPEL, gustaviansk stil, 1800-tal, mässingsstomme behängd med prismor, ampelskål i blått glas med plats för ett ljus, avslutande kotteknopp, höjd ca 65 cm.
Ytslitage efter ålder, färgfläckar, prismor med nagg samt senare delar.