Kista
2020-10-14
824175
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KISTA, 1800-tal, ek med detaljer i smide, nyckel finns, höjd ca 60 samt 128X64 cm
Proveniens: Ärvd inom släkt Endre sn Gotland
Kompletterad, bruks och åldersrelaterat slitage