Paavo Tynell taklampa 1950-tal

Klubbat för:

27 000 EUR

Utropspris

6 000 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Idman 1950-tal, polerad mässing, 3 ljuspunkter, diam. 53 cm, höjd 100 cm.

Proveniens Borgå Domkapitel, mötesrum

Sedvanligt slitage, någon mindre buckla

823933

2020-10-18