Ljuskrona smide med prismor
2020-10-13
823749
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, smide, 1900-talets första hälft, för 4 ljus, behängd med olikslipade prismor, delvis rökfärgade, diameter ca 45, höjd 69 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, patina