Bordslampor, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike, parställda, brännförgylld brons, foten med akantusdekor, basen med palmetter, postament krönt av figurer à la turque, höjd 57 cm

Bruksslitage, omarbetade kandelabrar

823672

2020-10-26