Tallrikar Kina 1700-tal
2020-10-10
822882
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 9 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, 7 av djup modell, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 22 cm
Nagg, sprickor, några med lagningar