Vägglyktor Cordelia
2020-10-11
822680
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 500 SEK |
VÄGGLYKTOR, ett par, gjutjärn, tidigt 1900-tal, dekor med hästekipage samt skrift "Cordelia", höjd a 130, djup 145, lyktorna 40x40 cm
Ena lyktan saknar glas, andra med plastglas, väderrelaterat slitage med mindre rostangrepp