Opiumpipa
2020-10-11
822375
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OPIUMPIPA med SERVERINGSSKÅL ,Vietnamn 1900-tal, brons samt keramik, pipans längd ca 36 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Möjligen ej, komplett, bruks och åldersrelaterat slitage