Skrin
2020-10-11
822180
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKRIN, 1800-tal, Kina, dekor med 2 sika hjortar under wutongträd, skuren samt lack och förgyllning, kinesiska tecken i botten, höjd ca 16 samt 31,5x14,5 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Slitage, spår efter insektsangrepp, sprickor,