Rysk diamantbrosch
2020-12-07
821915
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 EUR |
BROSCH, antikslipade diamanter infattade i silver, ram av 14K guld, diamanter totalt ca 4,50 ct, broschens mått 50 x 45 mm, vikt ca 15,5 g, i passat etui av Karl Hahn, St Petersburg ca 1860-tal.
Tennlödningar, mindre skador.