Kaffeservis Meissen
Klubbat för:
12 500 SEK
3 000 SEK
MEISSEN, kaffeservis, 14 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets början, konturerad kant, dekor av strödda blommor, detaljer i guld, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, sockerskål samt gräddkanna, höjd ca 6-12 cm
Nagg förekommer, en kopp lagad
821854
2020-10-08