Gräddkannor 2 st silver Sala omkr 1840
2020-10-06
821749
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
JOHAN ERIK ÅHLÉN, gräddkannor, 2 st., silver, Sala 1841 resp. 1836, delvis godronnerade, låg fotkant, invändigt förgyllda, höjd 10 resp. 11,5 cm, vikt 71 resp. 93 g
lagningar den senare med initialer på livet