Bordslampa
2020-10-10
821463
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, för två ljuspunkter, stomme av mässing, textilklädd skärm med fransar, höjd ca 47 cm
Ingår i temaauktionen "Första Bostaden"
Bruksslitage, märken, senare el, SAV garanterar ej funktionen