Ljuskrona barockstil
2020-10-05
821122
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, bqarockstil, för 6 ljus, olikslipade prismor på mässingsstomme, elektrifierad, höjd ca 77, diameter ca 53 cm
Ej funktionstestad, enstaka prismor kan saknas, slitage