Skeppskronometer 1800-tal

Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal
Skeppskronometer 1800-tal

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKEPPSKRONOMETER, 1800-talets andra hälft, Victoriansk, Reid & Sons, Newcastle upon Tyne, schatull i mahogny, beslag i mässing, urhus i mässing, försilvrad urtavla, nummer 1157

Nyckel finns

Beslagsdelar saknas, går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen

820869

2020-10-04