Ljuskrona
2020-09-29
818438
| Klubbat belopp | 10 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, empirestil, stomme i mässing, för 6 ljus samt sparljus, behängd med olikformade slipade prismor, elektrifierad, höjd 85, diameter 65 cm
Slitage