Bägare silver Enköping
2020-09-27
817350
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BÄGARE, silver, Berndt Johan Eschenburg, Enköping 1764, välvd fot med vridna knäckar, på livet punsad rocailledekor och initialer, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 412 g
Slitage, mindre bucklor