Skrivbyrå sengustaviansk
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBYRÅ, fanerad med pyramidmahogny, 1800-talets början, sengustaviansk, troligen stockholmsarbete, tre lådor, den övre med fällbar front, beslag i mässing, höjd ca 83, 111x45 cm, nyckel medföljer
Slitage, ytskador, kompletterad
816718
2020-09-26