Skylt för Gevalia, 1930-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
EMALJSKYLT, "Gevaliablandning", 1930-tal, dubbelsidig med texten "GEVALIABLANDNING H.M. KONUNGENS HOVLEVERANTÖR INREGISTRERAT VARUMÄRKE, KAFFET MED DEN HÖGSTA AROMEN OCH DEN FINASTE SMAKEN", 50 x 30 cm
Rostangrepp och slitage förekommer
816567
2020-10-25