Vägglampetter
2020-09-25
815401
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
VÄGGLAMPETTER, 1 par, orientalisk stil, för 2 ljuskällor, patinerad, delvis bemålad metallegering, textilskärmar, tidigt 1900-tal, höjd ca 80 cm
Proveniens: Joakim Bengtsson, Gamla Kassan
Bruksspår, SAV garanterar ej funktionen