Bordslampa 1800-tal USA
2020-09-17
813465
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets senare del, USA, omgjord från fotogen, märkt Manhattan Brass Co N.Y Patd May 23. 76 - Dec 25. 77 May 20. 79
Skev, bucklor, elektrifierad