Glasservis böhmisk
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 40 dlr, 1900-talets första hälft, böhmisk, överfång i rött, slipad dekor, bestående av 11 champagneglas, 12 ölglas, 3 viglas, 1+2 selterglas, 4+7 starkvinsglas, medföljande vas
Medföljande naggade dlr: 6 vinglas, 3 selterglas, 2+7 starkvinsglas. Någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma
812394
2020-09-15