Strösked i silver
2020-09-23
812148
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
STRÖSKED, silver, Ernst Gustaf Markström, Uppsala, 1868, handtag i svärtat trä, längd 24 cm, totalvikt 22 g
Bruks- och åldersrelaterad slitage,skador