Kåsa silver Pavel Ovchinnikov

Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Kåsa silver Pavel Ovchinnikov

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KÅSA, silver, sk. kovsh, cloisonné i emaljfärger, delvis förgylld, stämplad Pavel Ovchinnikov, Moskva 1899-1908, kungligt hovleverantörsmärke, höjd 5, längd 11,5 cm, vikt 105 g, i originalask med silverskylt

Mindre ytskador, botten med inskription

810876

2020-09-10