Golvlampa Marian Zawadzki
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARIAN ZAWADZKI, "Elddansen", golvlampa, polykrom ristad och glaserad dekor, signerad och
daterad A.M.Z 1966, märkt Tilgmans keramik, Made in Sweden, lampskärm i bast, lampfotens höjd exkl. lampsockel 58 cm, total höjd ca 135 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
810630
2020-09-11