Bordslampa
2020-09-18
810256
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BORDSLAMPA / UPPSATSSKÅL, nysilver, 1900-talets första hälft, rokokostil, dekor av mansfigur samt stiliserade mansansikten, möjlighet att montera av lampsockel till slipad glasskål, höjd ca 74 cm
Funktionn garanteras ej, slitage