Figuriner sten
2020-09-18
810115
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FIGURINER, 15 st, 1900-talets andra hälft, merparten i form av djur, utförda i kalcit ,rosenkvarts, ödla och fisk i bowenit, ametist, lapis lazuli, buddha och lejon i glas, höjd ca 2-8 cm, längd 3,5-16 cm
Smärre slitage