Ljuskrona
2020-09-06
808379
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 4 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, för 10 ljuspunkter och 15 ljus, glasad stomme, bronserad metallarmar behängd med olikslipade prismor, höjd ca 80, diam ca 58 cm.
Ej funktionstestad, bruksslitage