Edition Argent - Besticksuppsättning 104 dlr

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, 104 dlr. silver, modell Louis XVI, C.G. Hallberg, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar, 12 lunchknivar, 12 lunchgafflar, 12 kakgafflar, 12 dessertskedar, 11 kaffeskedar, 2 smörknivar, fruktkniv, såsslev, 2+2 uppläggningsskedar, samtliga delar med monogram "M", uppläggningsskedar med förgyllning, vikt ca 6050 g

Bruksslitage

807047

2020-09-27