Constantin Holtzer-Defanti, figurin, Rosenthal
Klubbat för:
5 000 SEK
7 000 SEK
CONSTANTIN HOLTZER-DEFANTI, figurin, Rosenthal, Tyskland 1919, porslin, föreställande Anna Pavlova som Odette i Svansjön, glasyr i vitt och brunt samt förgylld kantrand, signerad i godset HOLTZER-DEFANTI samt A. OPEL och stämpelmärkt Rosenthal Bavaria K545, höjd 14,5, längd 29,5 cm
806898
2020-09-13