Sybord björk
2020-08-31
806751
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
SYBORD, 1900-talets första hälft, fanerad i björk, på trissor, utdragbar rottingkorg nedtill, uttagbar insats, höjd ca 68 cm, ca 63x47 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, slitage på trissor