Ljuskrona
2020-09-06
806425
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, barock/blandstil, stomme i mässing, 6 ljusarmar, behängd med wachtel samt lövprismor, centralt med slipad obelisk, elektrifierad, höjd ca 80, diameter ca 55 cm
Brukslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen