Matservis- och kaffeservis, Bavaria
Klubbat för:
2 400 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
MAT- och KAFFESERVIS, 109 dlr, Bavaria, Tirschenreuth, Tyskland, porslin, vitt med kantbård i guld och blått, bestående av: 14 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 desserttallrikar, 16 koppar med fat, 5 askfat, 2 serveringsskål, 6 serveringsfat, 2 såsskålar, 2 kaffekannor, 2 sockerskålar, 2 gräddsnipor
Ingår i temaauktionen "Wish List"
Kuntoraportti
Smärre slitage, en tallrik med nagg, mikronagg kan förekomma
806375
Päivämäärä:
2020-09-07