Pilgrimsflaska Kina
2020-08-30
805958
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PILGRIMSFLASKA, lergods, Kina, 1900-tal, med hänklar, delvis glaserad i brungrönt, dekor i relief av blomma, höjd ca 19 cm
Nagg, mynningen skev