Vas porslin Kina 1700-tal
2020-08-30
805956
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), bulbformad, dekor av lotusblommor i järnoxid samt guld, halsen med stiliserad bladbård, höjd ca 20 cm
Mynningen med lagning samt retusch