Berndt Friberg
2020-08-28
805562
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, stengods, Gustavsberg, brun harpälsglasyr, signerad och daterad Friberg med studiohanden 1976, höjd ca 7, diameter 14 cm