Karmstolar
2020-09-04
805156
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
KARMSTOLAR, 5 st, 1900-talet mitt, stomme av olika träslag, ryggbricka, sits och armstöd med färgat skinn, dekorspik, höjd ca 90, sitthöjd 45, bredd 58 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare restaurering, ställvis solblekta