Nils Eric Justelius ljusstakar
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
NILS ERIC JUSTELIUS, ljusstakar, 1 par, (mästare i Eksjö 1820-1866), tenn, godronnerad ljuspipa, på kulfötter, signerade i botten, höjd ca 18 cm
Kuntoraportti
Ett hål, bucklor, lagning, bruks och åldersrelaterat slitage, manschetter saknas
804943
Päivämäärä:
2020-09-04